Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Najpredávanejšie

naša cena € 0,90
skladom
naša cena € 0,90
skladom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KVÁSKOVANIENázov tovaru Cena
Pšeničná múka CELOZRNNÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Van Houten ČIERNE kakao 250 g
Intense Deep Black
skladom
naša cena € 6,30
Van Houten ČERVENÉ kakao 250 g
Robust Red Cameroon
skladom
naša cena € 5,90
Pšeničná múka CHLEBOVÁ na kváskovanie 5 kg
skladom
naša cena € 5,50
Patisse Mriežka na chladenie korpusov
25 x 40 cm
skladom
naša cena € 8,50
Ražná múka CHLEBOVÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Ražná múka CELOZRNNÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Hnetač na cesto 1 ks
priemer 8,5 cm
skladom
naša cena € 6,00
Mandľová múka 100 % 200 g
Diana
skladom
naša cena € 5,20
Plastová raznica na kaiserky
priemer 7 cm
skladom
naša cena € 3,50
Martellato Plastová karta/stierka 1 ks
14,5 x 9,5 cm
skladom
naša cena € 1,20
Moya papier na pečenie 38 cm x 8 m
hnedý
skladom
naša cena € 2,20
Pšeničná múka POLOHRUBÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Pšeničná múka HLADKÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Pšeničná múka CHLEBOVÁ na kváskovanie 1 kg
skladom
naša cena € 1,20
Pedigová ošatka kruh 1 kg
priemer 24 cm
skladom
naša cena € 13,00
Pedigová ošatka kruh 0,75 kg
priemer 22 cm
skladom
naša cena € 12,00
Pedigová ošatka ovál 0,75 kg
29 x 8 x 14 cm
skladom
naša cena € 12,00
Pedigová ošatka ovál 1 kg
32 x 8 x 15 cm
skladom
naša cena € 13,00
Thermohauser Plastová béžová karta/ stierka 1 ks
15 x 10 cm
skladom
naša cena € 1,99
Sladěnka Jačmenný slad 410 g
v skle
skladom
naša cena € 6,00
Zemiakové sušené vločky 1 kg
balené vo vrecku
skladom
naša cena € 5,00
Patisse Mriežka na chladenie okrúhla 1 ks
priemer 32 cm
skladom
naša cena € 8,50
Martellato Plastová karta/ stierka 1 ks
12 x 8,5 cm
skladom
naša cena € 1,20
Dr. Oetker Solamyl 200 g
v krabičke
skladom
naša cena € 2,50
Jednorázová čiapka 1 ks
skladom
naša cena € 0,50

10 dôvodov, prečo sú múky Kváskovanie jedinečné, hovorí Daniela a Naty, vývojárky múk:

 1. Obilie pochádza zo Slovenska – Podpora slovenskej agronómie a celkovo nášho slovenského trhu, s dôrazom na úctu k tradíciám, je pre Mlyn Trenčan prvoradá. Mlyn Trenčan je malou rodinnou firmou, ktorú založil otec súčasného majiteľa. Preto tento mlyn inklinuje k tradíciám, rodine a kvalite. A práve preto obilie nakupuje od slovenských pestovateľov. Pri dovezení obilia do mlyna, z každej cisterny odoberú vzorku a preskúmajú ju vo svojom laboratóriu. Pokiaľ by bolo obilie nekvalitné, mlyn obilie do mlyna neprijme.
 2. Obilie je mleté na Slovensku – Privezené obilie sa melie priamo v Mlyne Trenčan. Mlyn má prvotriednu technológiu mletia zameranú na šetrné spracovanie každého zrna. Celý proces skladovania zrna, jeho mletie a aj následné uskladnenie múky, to všetko realizuje v areáli mlyna.
 3. Múky sú balené na Slovensku – Častým problémom múk v regáloch je ich pôvod mimo územia SR. Nie je žiaľ výnimkou, že slovenské obilie sa melie v zahraničí, tam sa zabalí a vráti sa slovenský trh pod zahraničnou značkou. Alebo aj druhý prípad: na Slovensko sa privezie už pomletá zahraničná múka a na Slovensku sa len prebalí do slovenských obalov. Žiaľ je to tak a bežný spotrebiteľ o tom nemá ani len tušenie. Mlyn Trenčan má však svoje 2 polorobotické stroje, ktoré práve čerstvo zomletú múku hneď balí do obalov. A nemusíme ani hovoriť, že tým, že sa podporujú slovenskí poľnohospodári a múky sa melú aj balia na Slovensku, koľko pracovných miest sa tým podporuje.
 4. Unikátne obaly – Obaly na múky Kváskovanie vzišli z našich praktických skúseností. Zamysleli sme sa nad tým, čo nám na bežných obaloch múk chýba a čo nám vadí. A čo by sme ako gazdinky chceli, aby tam bolo napísané jasne a zrozumiteľne. Obaly sme sa rozhodli urobiť natoľko jasné a prehľadné, že aj keď pošlete do obchodu manžela s odkazom “Kúp mi tú červenú múku na kváskovanie”, bude presne vedieť, ktorú má kúpiť a neprinesie zlú. A keď začínajúca domáca kuchárka bude držať múku v rukách, aby vedela, čo z nej môže upiecť. Lebo každú druh múky je vhodný na upečenie iného. Jedna je vhodná skôr na chlebíky, iná na jemné pečivo. Aj tieto informácie na múkach nájdete.
  Každá múka Kváskovanie je jasne viditeľná, ľahká na pochopenie a lahodí aj oku. Všetky potrebné informácie z hľadiska legislatívy sú pritom na obaloch zachované.  A mimochodom: aj tieto obaly sú vyrábané na Slovensku.
 5. Múky prešli dlhým testovaním Danielou a Naty – Skôr než sme sa rozhodli s Mlynom Trenčan spolupracovať na novej rade múk, testovali sme bežné múky Mlynu Trenčan. Na základe tohto testovania sme začali robiť vzorky iného mletia tak, aby múky Kváskovanie spĺňali najvyššie kritériá pre prácu s kváskovým cestom. Celú fázu vývoja múk Kváskovanie sprevádzalo ich opakované niekoľkomesačné skúšanie na rôznych overených receptúrach.
  Múky sme testovali aj na zakladaniach kváskov a výsledky sme konzultovali priamo s mlynármi. Všetko sme doladili tak, aby výsledok kváskového pečenia a varenia s týmito múkami bol úspešný a zdarný.
 6. Múky Kváskovanie sú vhodné aj na prípravu cesta s inými kypridlami – Táto nová edícia múk nie je určená len na kváskovanie. Ich názov “Múky Kváskovanie” dáva týmto múkam špeciálnu pečať, ktorá hovorí, že s múkami sa výborne kváskuje. Nami navrhnuté múky fungujú aj s ostatnými kypridlami: kvasnice (droždie), prášok do pečiva, vínny kameň, jedlá sóda.
 7. Bez prídavných látok – Pre kváskovanie je kvalita múky prvotriedna. Základnou filozofiou Mlynu Trenčan je obilie zomlieť čo najšetrnejšie, aby všetky pozitíva obilia zostali aj v múke. A pre múky Kváskovanie platí, že žiadne prídavné látky sa do nich nepridávajú.
 8. Osobný odkaz na každej múke – Keďže kváskovanie je aj o vzťahu, láske k rodine a k tradíciám, láske ku kvalitnému jedlu a radosti, ktorú vkladáme do cesta, na zadnom obale každej múky na nachádzajú osobné odkazy pre kváskovačov od nás Naty a Daniely. Aby každý deň mal teplo a iskru, ktorá nás v životoch napĺňa. Odkazy na múkach sú rôzne, obmieňajú sa. Sú takou malou radosťou od nás pre vás <3  Veď i drobnosti robia dni krajšími a treba si ich dopriať.
 9. Kvalitné parametre múky – Na to, aby mohli byť múky zabalené a naskladnené do obchodov, musia všetky prejsť nezávislým testovaním. Preto aj múky Kváskovanie testovalo v septembri 2018 akreditované skúšobné laboratórium. Výsledky sú zapísané podľa legislatívy na bočnej strane každej múky. Pri odovzdávaní výsledkov nám pracovníci múky chválili pre ich kvalitatívne bio – technologické parametre. Čo nás veľmi potešilo a utvrdilo v dobre odvedenej práci.  Slovak kvality pre múky Kváskovanie
 10. Ocenenie Slovak kvality – Značka Slovak kvality je vlastníctvom Ministerstva poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorého “prioritou je od začiatku zviditeľniť domáce kvalitné výrobky a posilniť tak ich konkurencieschopnosť na domácom trhu.” Celá edícia múk Kváskovanie toto ocenenie kvality získala.